x

SPECIJALIZACIJE

x
<<< Popis svih stručnih skupova

  Od 24.04.2017. do 28.04.2017.

Hrvatska proljetna pedijatrijska škola

Mjesto: Split, Hotel Prezident

Hrvatska liječnička komora dodjeljuje 20 bodova za predavače i 15 bodova za ostale sudionike.

PROGRAM ZA LIJEČNIKE

Ponedjeljak 24. travnja 2017. (8.30 sati)

• OTVARANJE SEMINARA

• POZDRAVNE RIJEČI

• PRIGODNI PROGRAM

• PREDSTAVLJANJE NOVE PEDIJATRIJSKE LITERATURE

UVODNA PREDAVANJA

Moderator: Krželj V.

Voditelji: Ercegović I, Krželj V, Kužnik.K.

1. Vojinović J.

NAPREDAK U PRIMJENI ULTRAZVUKA U JUVENILNOM IDIOPATSKOM ARTRITISU

2. Lupieri T.

STOLJETNA TRADICIJA RAZVOJA OBRAZOVANJA MEDICINSKIH SESTARA U HRVATSKOJ (1882.-2017.)

3. Dajak S.

HEMOLITIČKA BOLEST NOVOROĐENČETA U SPLITSKO DALMATINSKOJ ŽUPANIJI: PETNAESTOGODIŠNJE RETROSPEKTIVNO ISTRAŽIVANJE

4. Longo I.

RODITELJSTVO SE MOŽE I TREBA UČITI

Ponedjeljak 24. travnja 2017. (16 sati)

KARDIOLOGIJA I REUMATOLOGIJA

Moderatori: Čače N, Jelušić M, Šarić D.

Voditelji: Čače N, Jelušić M, Šarić D.

5. Jelušić M.

NOVI KLASIFIKACIJSKI KRITERIJI SISTEMSKOG ERITEMSKOG LUPUSA, SINDROMA AKTIVACIJE MAKROFAGA I VASKULITISA

6. Potočki K.

VAŽNOST MAGNETNE REZONANCIJE U DIJAGNOSTICI JUVENILNOG IDIOPATSKOG ARTRITISA I JUVENILNOG DERMATOMIOZITISA

7. Tambić Bukovac L.

RAYNAUDOV SINDROM

8. Frković M.

NOVOSTI U ETIOPATOGENEZI I LIJEČENJU IgA VASKULITISA (HENOCH-SCHÖNLEINOVE PURPURE)

9. Gagro A.

CIJEPLJENJE DJECE S UPALNIM REUMATSKIM BOLESTIMA

10. Sršen S.

KAKO POBOLJŠATI KVALITETU ŽIVOTA DJECE S UPALNIM REUMATSKIM BOLESTIMA

Utorak, 25. travnja 2017. (8.30 sati)

Voditelji: Čače N, Jelušić M, Šarić D.

11. Čače N.

TREBA LI SE BOJATI PRSNE BOLI U DJECE

12. Dorner S.

PRIROĐENA SRČANA GREŠKA I TJELESNA AKTIVNOST

13. Dilber D.

ZNAČAJ POZNAVANJA KARDIOPULMONALNIH INTERAKCIJA U ZBRINJAVANJU PACIJENATA S PRIROĐENIM SRČANIM GREŠKAMA

14. Metličić V.

PREVENCIJA BAKTERIJSKOG ENDOKARDITISA U DJECE S BOLESTIMA SRCA

15. Herceg Čavrak V.

NOVE SMJERNICE U DIJAGNOSTICI I LIJEČENJU HIPERTENZIJE U DJECE I ADOLESCENATA

16. Hrabak Paar M.

ULOGA MAGNETNE REZONANCIJE SRCA U OBRADI BOLESNIKA S PRIROĐENIM SRČANIM GREŠKAMA

17. Puljević D.

ELEKTROFIZIOLOŠKO LIJEČENJE ARITMIJA U DJECE

Voditelji: Čače N, Jelušić M, Šarić D.

18. Lulić Jurjević R.

FETALNA EHOKARDIOGRAFIJA U RANOM OTKRIVANJU PRIROĐENIH SRČANIH GREŠAKA

19. Anić D.

TRANSPOZICIJA VELIKIH KRVNIH ŽILA - PROGNOZA I LIJEČENJE

20. Košutić J.

MJESTO I ULOGA INTERVENTNIH KARDIOLOŠKIH POSTUPAKA U LIJEČENJU PRIROĐENIH SRČANIH GREŠAKA U NOVOROĐENČADI

21. Šarić D.

MARFANOV SINDROM I DRUGE AORTOPATIJE DJEČJE DOBI

22.Barić I.

KARDIOMIOPATIJE ZBOG NASLJEDNIH METABOLIČKIH BOLESTI - STARI I NOVI IZAZOVI

23. Rončević Ž.

MODERNE TEHNOLOGIJE I BUDUĆNOST

PEDIJATRIJSKE KARDIOLOGIJE

Srijeda, 26. travnja 2017. (8.30 sati)

BOLESTI UHA, GRLA I NOSA U DJEČJOJ DOBI

Moderatori: Baudoin T, Marn B, Poljak NK.

Voditelji: Baudoin T, Marn B, Poljak NK.

24. Poljak NK.

TONZILEKTOMIRAMO LI PREVIŠE ILI PREMALO?

25. Kuo M.

ENDOSCOPY OF PAEDIATRICS AIRWAYS

26.Babić I.

RANA POSTNATALNA TRAJNA OŠTEĆENJA SLUHA U HRVATSKOJ I VAŽNOST PEDIJATRA U RANOM PREPOZNAVANJU

27. Roje Ž.

AKUTNA UPALA SREDNJEG UHA U DJEČJOJ DOBI: DILEME I SAVJETI

28. Včeva A.

ALERGIJSKI RINITIS U DJECE

29. Markov Glavaš D.

TVORBE GLAVE I VRATA U DJECE

30. Marn B.

JUVENILNI RECIDIVIRAJUĆI PAROTITIS I NEKE AUTOIMUNE I AUTOUPALNE BOLESTI U DJEČJOJ OTORINOLARINGOLOGIJI

31. Baudoin T.

BAUDOIN-KOŠECOV TEST VJEROJATNOSTI DIJAGNOZE LARINGOFARINGEALNOG REFLUKSA U DJECE

Četvrtak, 27. travnja 2017. (9 sati)

FARMAKOTERAPIJA U PEDIJATRIJI

Moderatori: Erdeljić Turk V, Palčevski G, Rešić A.

Voditelji: Erdeljić Turk V, Palčevski G, Rešić A.

32. Mimica Matanović S.

REGULATORNI ASPEKTI I KLINIČKA ISTRAŽIVANJA U PEDIJATRIJI

33. Bajčetić M.

SIGURNOST PRIMJENE I INTERAKCIJE LIJEKOVA

U DJEČJOJ DOBI

34. Krnić D.

NUSPOJAVE LIJEKOVA U DJEČJOJ DOBI

35. Božina N.

FARMAKOGENOMIKA U PEDIJATRIJSKOJ

POPULACIJI

36. Lovrić M.

PRINCIPI TERAPIJSKOG PRAĆENJA LIJEKOVA U PEDIJATRIJI

Četvrtak, 27. travnja 2017. (16 sati)

Voditelji: Erdeljić Turk V, Palčevski G, Rešić A.

37. Erdeljić Turk V.

FARMAKOTERAPIJA U TRUDNOĆI I DOJENJU

38. Richter D.

CJEPIVO KAO LIJEK

39. Ćuk Mario

BIOSLIČNI LIJEKOVI

40. Tešović G.

PRIMJENA STARIH ANTIBIOTIKA U LIJEČENJU MULTIPLOREZISTENTNIH BAKTERIJA U PEDIJATRIJI

41. Roganović J.

FARMAKOTERAPIJA MALIGNE BOLI U DJECE

Petak, 28. travnja 2017. (9 sati)

Voditelji: Erdeljić Turk V, Palčevski G, Rešić A.

42. Hojsak I.

OPTIMIZACIJA TERAPIJE U LIJEČENJU UPALNIH BOLESTI CRIJEVA U DJECE

43. Stanojević M.

NOVE SMJERNICE ZA PREVENCIJU HEMORAGIJSKE BOLESTI U NOVOROĐENČETA

44.Rešić A.

FARMAKOTERAPIJA DOJENAČKIH HEMANGIOMA

45. Ćuk Martin

LIJEKOVI I AKUTNA BUBREŽNA OZLJEDA

46. Prpić I.

PRIMJENA ANTIEPILEPTIKA U DJEČJOJ DOBI - GENERICI ILI ORIGINALNI LIJEKOVI?

47. Šimić I.

LIJEČENJE HIPERKOLESTEROLEMIJE U DJECE

Završna riječ voditelja i zatvaranje 34. seminara HPPŠ

OGLASI
BisolexMaxfluMaxirino
OGLAS
Bisolex
ONLINE TEČAJ

Pristupite online
testiranju: